Kapitola 8. Koště

25. února 2008 v 18:02 | Nika |  To jsem já Katie
Ahojky. Tak jsem po dlouhé době sepsala další kapitolku Katie. Je ale hodně krátká. Vůbec teďka nemám nápady o čem psát. Zvlášť Katie. Ostatní povídky mám docela promyšlené, ale tuhle...s tou nevím co mám dělat.
Jinak, tahle kapitolka je věnovaná Trinity, protože mě podporovala, abych napsala pokračování.
Jako vždy, prosím o komantáře.
Díky, Nika.

Stála jsem tam jako přimražená a nevěděla co dál dělat. Brumbál po mě chtěl vidění, ale já nebyla schopná ze sebe vydat slovo, natož věštbu. Po tom co jsem se dozvěděla asi před minutou:
"Konečně." Řekl Brumbál s vyděšeným a zároveň unaveným výrazem. " Musíme ihned vyrazit. Doufám, že Vám jde létání."
Jen jsem přikývla " A co se děje?" řekla jsem tak trochu nepřítomně a rozhlížela se kolem sebe.
"Pán Zla vymyslel nový plán. Zasvětil se do tajů starobylé magie. Dokáže vyvolat duchy mrtvých, které mu můžou radit. Už vyvolal Salazara Zmijozela. S takovou převahou nemáme šanci válku vyhrát. Nejen že už mu řekl spoustu svých postřehů a triků, ale učí ho létat bez koštěte a kouzlit jen nepatrnou myšlenkou na určité kouzlo. Myslím, že toho má Salazar v rukávu ještě mnohem víc. Musíme ihned zakročit. Musíš Nám pomoci. A to hned." Jeho vyčerpávající proslov doplňovala profesorka McGonagallová souhlasným kýváním a občas jakýmsi zoufalým vzdechem.
Zatímco jsem o tom ještě přemýšlela, profesor Brumbál dával další pokyny.
"Neville, Rone a Hermiono, musíte najít tyto žáky a učitele." Řekl a dal jim seznam jmen.
Profesor Snape, profesorka Trelawneyová, Dean Thomas, Draco Malfoy, Lenka Láskorádová, Lenka Thomasová, Monika Leonová.
"Ti všichni a my co tu jsme, musíme odletět do hlavního štábu Fénixova řádu. Budou tam s námi i členové Fénixova řádu. Také svolejte Brumbálovu Armádu."
" Potřebujeme co nejvíce lidí schopných se bránit a vymyslet kloudný plán bez různých nesmyslných mezer. Brumbálova Armáda odpovídá. Je to nebezpečné, ale něco podniknout musíme." Brumbálova ustaraná tvář vypadala ještě starší. Mluvil o věcech, které by se normálně bál vyslovit. Teď k tomu však byl nucen.
Všichni si vyslechli jeho slova a šli poslušně plnit své úkoly. Ron a Nevill se ihned rozeběhli do vyšších pater hradu, ale Hermiona šla pomalu. Musela za profesory a to se jí opravdu moc nechtělo. Nejdříve ten "nepříjemný učitel lektvarů" a potom "vnitřní oko větší smrt."
Nakonec se pomalu vydala po schodech dolů do sklepení. Zatímco se ona loudala, Velká síň se začala plnit žáky, kteří byli na seznamu a členy Brumbálovy armády. Všichni byli vyděšení a dychtili po vysvětlení co to má všechno znamenat. Když už byli všichni včetně profesorů u Brumbála začal vysvětlovat.
To mu zabralo asi 15 minut. Poté si vzal každý své koště. Spousta žáků si ho zapomněla v pokoji a tak se pro ně museli ještě vracet. Katie nebyla výjimka a tak spěchala do Mrzimorské věže.
Cestou se jí hlavou honilo spoustu myšlenek. Byla zděšená a překvapená. Jestli měla Trelawneyová pravdu, mohla by vše vyřešit, ale kdo ví, co si tahle " věštkyně" dokáže vymyslet. A co když pod tlakem Voldemorta a Zmijozela zemře ona, Nevill anebo dokonce Harry?
Nemohla na to myslet. Nemohla. Konečně doběhla do jejich společenské místnosti. Vyběhla schody a ocitla se v jejich pokoji. Byl útulný, ne příliš velký. Všechno zdobené modro - žlutou barvou.
Šla na jisto. Přesně věděla kde její koště je a tak jen dala ruku pod postel a zachytila ocas koštěte. Už ho vytahovala, ale v tu chvíli jí něco sevřelo ruku a nechtělo jí to pustit. Nevěděla co to je. Začala panikařit. Volnou rukou vytáhla z hábitu hůlku a vyřkla Lumos. Místnost se ozářila zářivým světlem, ale pod postelí nebylo skoro nic vidět. Katie nevěděla co dělat. Střílela různá kouzla pod postel, ale ani jedním se do něčeho co jí drželo, netrefila. Byla vyděšená a nevěděla co dál.
Najednou se za ní objevila zelená záře, zasáhla jí a ona bezmocně upadla pod postel.
*****************************************************************************
Jsou tu všichni?" zeptal se Brumbál. Žáků tam bylo mnoho a tak neměl moc přehled. Zdálo se, že ano. Všichni kývali hlavami a rozhlíželi se kolem. Brumbál se zadíval na Harryho. Viděl v jeho tváři "A kde je Katie?
Máš pravdu, Harry. Katie tady není." Souhlasil s Harrym Brumbál a spěšně odešel k mrzimorským do koleje.
*****************************************************************************
Za Katie se objevil známý Smrtijed, Lucius Malfoy. Chtěl pomoci svému pánovi a zbavit ho druhého cíle jeho zájmu. Katie. Vlastně, na ní už měla políčeno Bellatrix, stejně jako na jejího bratra Nevilla.
Podařilo se mu jí omráčit. Chytře to vymyslel tím provazem. Byl na sebe hrdý. Přešel k ní blíž. Toužil po tom na ní seslat tu jedinou kletbu. Jediné mávnutí hůlky a bylo by po veškerém strachu z vyzrazení jejich plánu. Jen ona ho totiž svými viděními může zjistit. Ta můra Trelawneyová nemohla na nic přijít. Byla úplně posedlá svým vnitřním okem, ale přehlížela to, že jen jednou se jí povedlo vysvětlit pravdu. Katie je jiná. Všechno co vyvěští je pravda.
Byl už u ní. Vytáhl jí z pod postele. Ovládl svoji touhu zabíjet a rozhodl se přenechat jí Bellatrix. Zakouzlil jakési složité kouzlo a naše milá Katie zmizela, jakoby se s ní slehla zem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Trinity Trinity | Web | 27. února 2008 v 17:06 | Reagovat

Moc hezké, dík za věnování!

2 Nika Nika | E-mail | 27. února 2008 v 18:36 | Reagovat

Nemáš zač;-)

3 Ergien Ergien | Web | 27. února 2008 v 22:49 | Reagovat

souhlasím, moc pěkné, ale nechápu, proč si všichni libujou v usekávání kapitolek v takovejhlech chvílích :-P achich, vy mě chcete všichni trápit :D ale kapca pekna ;) i kdyz o neco kratsi mno :) zacina velka action :-P piš ;)

4 Nika Nika | 29. února 2008 v 11:33 | Reagovat

;-) njn..člověka napadne začátek, ale neví jak dál;-) Mno uvidíme...

5 Ergien Ergien | Web | 1. března 2008 v 18:32 | Reagovat

doufam, ze uvidime teda co nejdriv :-P

6 Nika Nika | E-mail | 1. března 2008 v 22:52 | Reagovat

to já taky;-)

7 skřetice skřetice | 30. března 2008 v 19:15 | Reagovat

Je to dobrá povídka, líbí se mi víc, než Jak jsem si vzala elfa. Slohově je o dost lepší, řekla bych.

A vůbec, proč si nevyvolají Godrika Nebelvíra. Brumbál je přece nejlepší čaroděj a s Nebelvírem by byli neporazitelní....

8 skřetice skřetice | 30. března 2008 v 19:15 | Reagovat

Todleto si neber osobně já se vždycky rozčílím.

To je děsný jak ty seš zaujatá. To bych já mohla říct rovnou, že v Nebelvíru jsou jenom maminčini mazánkové a v Mrzimoru paka. A že Potter by nic nedokázal, kdyby mu neradila Hermiona a Brumbál (což je částečně pravda). A představ si to - jaké překvapení - smrtijed se může taky zamilovat a vzplát tímto čistým citem. A taky pořád nemají jen touhu zabíjet (oni se taky musí starat o peníze, svůj čistý rod, o svůj vzled a o svoje honosná sídla)

9 Ájus 007 Ájus 007 | 27. května 2008 v 11:09 | Reagovat

ahoj, jednou jsme spolu pokecali na harrypotter chatu. uložila jsem si tě do přátel, ale nějak ses mi vytratila... psala jsi, abych se podívala na tvoje povídky. tak si mě pls ulož (jsem tam jako ajus007 nebo jako aja.urb). Díky:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama