Prolog

22. dubna 2010 v 20:36 | Nika
A je to tady, doufám že se bude líbit a mojí snahu a znovunalezení mého tvůrčího já podpoříte komentem, děkuju...:)Albus Severus Potter seděl na lavičce ve stínu Bradavického hradu a přemýšlel. Jeho delší, černé vlasy mu padaly do očí, ale to mu nevadilo. Zavřel na chvíli oči a představil si, jaké by to bylo, kdyby se všechno stalo jinak. Z jeho snění ho vytrhl známý, až podivuhodně hřejivý hlas. "Seve, zase jsi smutný?", zeptala se pohledná dívka a sedla si vedle něj, přičemž ho chlácholivě pohladila po ruce. Albus Severus nechal oči zavřené, moc dobře věděl, kdo přišel. "Lizzie, nech mě prosím chvíli o samotě. Víš, že nepotřebuji tvou pomoc. Víš, já…potřebuji…Prosím, jdi.", řekl, otevřel oči a zadíval se jí do očí. Lizzie jeho pohled opětovala a mírně naklonila hlavu. Severus si pro sebe řekl, že takto vypadá docela roztomile, ale poté se potichu pokáral a vstal. "Promiň, musím jít. Uvidíme se později."

Lizzie pohodila hlavou a zadívala se na mizícího černovlasého chlapce. Někdy prostě nechápala, proč se jí tak vyhýbá. Ovšem, bylo toho na něj moc, ale ona mu přeci chtěla jen pomoct. Proč nechce? Proč?

Copak nechápe, že ji nechci ranit? Jistě, mám jí rád, ale to přeci nemůžu přiznat. Jak bych vypadal? Nemůžu se přeci bezhlavě vrhnout do vztahu, aniž bych si byl jistý, že mým povinnostem bylo učiněno za dost. Mám spoustu práce, i když Voldemort je už dlouho mrtvý, zdání míru je už dávno pryč. Našlo se spoustu jeho následovníků, kteří, stejně jako on, chtějí ovládnout svět. Ale to jim nesmí dovolit.
Ano, celý kouzelnický svět si může oddychnout, vždyť teď jsou tu Potterové dva. Nemají se čeho bát. Vlastně tři, když počítá svého otce, který je Hlavním bystrozorem a důležitým členem Fénixova řádu. On by všechno zvládl i bez nich. Albus to věděl. V podstatě si neměl proč dělat starosti. Udivovala ho však drzost jeho spolužáků. Mají ve škole dva potencionální zachránce světa a přeci si to po bradavických pozemcích štrádují v tričku s krátkými rukávy, aby všichni viděli, že mají na levém předloktí znamení Zla.

Albus Severus zatočil za roh, prošel hlavní bránou hradu a vydal se do své kolejní místnosti. Jak tak procházel sklepením, přepadla ho myšlenka na to, že by s ním jeho jmenovci nejspíš nesouhlasily. Albus, ano, slavný Albus Brumbál by pro něj měl určitě zcela logické vysvětlení, proč mladou Lizzie neodmítat, vždyť jejich vztah by měl určitě budoucnost. A Severus? Snape by ho určitě s takovým přístupem hnal. Vždyť on sám přišel o svou životní lásku jenom kvůli dvěma hloupým, špatně zvoleným slovům. Proč by i on o ní měl přijít tím, že nejeví žádný zájem? Nesmí dopustit, aby dopadl jako Snape. Bylo mu ho líto, ale možná to bylo tím, že nezažil jeho hodiny lektvarů. Přesto byl přesvědčen, že tak statečný člověk si tento osud nezasloužil.

Společenskou místnost prošel celkem svižně a zamířil přímo do své ložnice, kde si lehl na postel a vyčaroval kolem ní požadované množství ochranných kouzel potřebných pro přežití s ostatními zmijozelskými. Chystal si na chvíli zdřímnout, ale nepodařilo se mu to. Pořád musel o Lizzie přemýšlet. Připadalo mu to divné. Nikdy jindy to tak nebylo. Byla jeho dobrá kamarádka, to ano, ale také byla jediná, která si na něho vždy našla čas, aby se za ním zastavila. I když byla z Nebelvíru. Stejně jako povedený bratříček. Provedl, co mohl
a nebyla noc, kdy by nebyl po večerce mimo svou postel.

Sedl si a rozhodl se, že Lizzie napíše vzkaz, omluvný dopis nebo něco podobného, když v tom uslyšel zvuk přemístění. Na jeho nočním stolku se objevil kousek pergamenu. Okamžitě zrušil všechna ochranná kouzla a pergamen vzal do ruky. Byl od Lizzie. Přesvědčovala ho o tom, že se jí může svěřit a že je tu pro něj. Což on samozřejmě věděl. Teď už to však bylo jen a jen na něm. Odpoví nebo ne? A když ano, tak jak?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Beltrix Beltrix | Web | 3. července 2010 v 14:14 | Reagovat

Máš nádhernej design.

2 Beltrix Beltrix | Web | 16. července 2010 v 21:41 | Reagovat

Jinak skvělá kapča a těším se na další.. tak honem!! :-D

3 Beltrix Beltrix | Web | 22. července 2010 v 21:26 | Reagovat

Heeej, já stále čekám na kapitolky!!
A pokud bys hledala inspiraci, tak než jí najdeš, tak se můžeš zúčastnit SONB- http://beltrix.blog.cz/1007/1-sonb-prihlasky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama