Znovu?

10. srpna 2011 v 0:10 | Nika |  Jednorázovky
Tak,
něco mě osvítilo a napadla mě tahle povídka. I když vůbec není napsaná podle mých představ...plánovala jsem to docela dlouho a pak jsem ty nejlepší věci zapomněla. No, stává se.

Tuto povídku věnuji Eleutheře, Breile, Miril, Krakenovi atd..:) a přeju jí, aby zvládla zkoušky a už měla pokoj od tý chemie (narozdíl ode mě). :-D

Tak a tady slíbená povídka. Budu moc ráda za každý komentář.
Jak by to asi bylo, kdyby se Harry narodil jako dívka?


∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞


"On je zabil, i jí, chápeš Albusi? Prosil jsem tě, prosil…odhodil vlastní život kvůli ní a tys jí stejně nezachránil…"

"Dali svou důvěru nesprávnému člověku, Severusi. S tím jsem já už nemohl nic dělat." Severus se na ředitele podíval a pohrdavě si odfrkl. On jí miloval…byla to jediná bytost v jeho životě, která ho kdy pochopila,která…nedalo se ni vyslovit, co všechno pro něj znamenala. Od této noci je jeho život ztracen.

"Severusi?" nepřítomně na něj pohlédl a tím dal najevo, že poslouchá. "Až vyroste, bude stejná jako ona. Má i zrzavé vlasy. Jen oči nemá její."

Zahleděl se do země, utřel si dlaní slzy a beze slova si nabral hrst letaxu, aby se mohl co nejrychleji dostat do bezpečí svého sklepního bytu.


∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞


Jistě. Jako bych to nevěděl, bylo to přeci úplně jasné. Dívka, která přežila…tsche! Dokonalá, úžasná. Dcera slavného, nejlepšího Jamese Pottera a Lily. Mé Lily, ukradl mi jí. Měla být moje. Narodila se špatnému otci, měla to být moje dceruška.

Určitě nebude tak chytrá jako její matka. Jen rozmazlená holčička, která je slavná a nemusí udělat vůbec nic. To přesně je Potterova dcera.

Kdyby jí aspoň nebyla tolik podobná. Úplně jako ona v jedenácti letech. Skoro jako dvojče, až na ty oči…

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞
"Hariet Potterová" zvolala profesorka McGonagallová a mile pohlédla na zrzvaou dívku, které zpod ofiny byla vidět jizva ve tvaru blesku. Ano, byla to ona. Vypadala úplně stejně jako Lily, až na ty oči. Hariet se zhluboka nadechla, usmála se na zrzka stojícího vedle ní a nervózně došla ke stoličce s Moudrým kloboukem.


∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞


To, že jsem vyvolená ještě neznamená, že jsem tupá. Vím, že ten strop je začarovaný, i když jsem vyrůstala u mudlů. Hermiona si asi taky prolistovala učebnice pro první ročník. Jako já. Zajímalo by mě, proč to tomu klobouku tak trvá někoho zařadit. Mám dojem, že umřu hlady. A hele, tamhle je Hagrid. Nenápadně na něj zamávám, aby si toho všiml jenom on. Sakra, všiml si toho ten vousatý dědula. O pardon, řediteli Brumbále, nechtěla jsem. A zdá se, že si toho všiml i někdo jiný. Proč na mě ten umaštený netopýr tak civý? Mám snad něco divnýho na čele? Aha, to bude tou jizvou, no jasně. Ať přestane, vážně mě nebaví s ním hrát kdo dřív mrkne. Ou, má černé oči, taky jsem vždycky chtěla černé oči. Ale hnědé jsou taky krásné, jako čokoláda, mňam mňam.

"Hariet Potterová" ozvalo se celou síní. A sakra, asi bych měla jít. Tak, snad to zvládnu.


∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞


"Je úplně stejná jako její otec. Arogatní, předvádí se, nic neumí a myslí si, že když je slavná už teď, tak nemusí nic dělat." Rozčiloval se Severus jednoho večera v Brumbálově pracovně.

"Bonbon, Severusi?" usmál se ředitel a nabídl mu. Poté se pohodlně usadil ve svém čalouněném křesle a usmál se. "Je přirozené, že si to myslíš, Severusi. Avšak já si myslím, že je to velmi milá dívka. A inteligentní. Mnohem víc, než většina studentů v jejím věku. Měl bys přestat být zaujatý, Severusi. Ona si zaslouží přízeň i z jiného důvodu než to, že je vyvolená.

Severus odhodil citronový bonbon na stůl, vstal a práskl za sebou dveřmi. Tohle nebude poslouchat. Tohle tedy ne!


∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞


Zajímalo by mě, proč mi ten netopýr nedá pokoj. Pořád na mě štěká, že mám v lektvaru špatný poměr bylin a že jsem svůj mozek zdědila po otci. Že dělám ostudu mé matce, protože nevím tak hloupé věci jako je to, proč se v kotlíku na lektvary nedělá čaj. A proč by jako nemohl? Ovšem, o tomhle s ním nemohu diskutovat, jsem přeci jenom jedenáctileté dítě.


∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

Ovšem, to, že v prváku se svými kamarádíčky přišli na můj důmyslný úkol s lektvary se dá ještě pochopit. To, že v druháku zachránila George Weasleyho v tajemné komnatě, přičemž si jen tak promluvila s baziliškem v hadí řeci, by se taky dalo snést. Ale to, že má stejného patrona jako já asi NEROZDEJCHÁM. Jak si to vůbec mohla dolovit? Mít laň? Stejně jako já? Ovšem, po matce…jistě. Sakra, sakra, SAKRA.


∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

Oukej, zvládnu to, ohnivý pohár mě vybral, protože jsem dobrá. Jeeej. Teď vážně, jak to mám asi zvládnout? Jak mám přeprat draka, jak mám zachránit Rona a George z jezera a jak mám sakra přeprat Voldyho potom, co najdu přenášedlo v bludišti? A jak ještě předtím přesvědčit ministerstvo o tom, že Voldy je zpátky? Sakra, toho je moc. Asi dostanu depresi a nevyjdu z nebelvírské věže. Jo, přesně to udělám.


∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

Sakra. Měl jsem takhle hodinu se čtvrťákama a najednou jsem se kouknul na NÍ a řekl jsem si, že je krásná? Prosím? Potterová prostě není krásná, v žádném případě. A kdyby byla, nesmím si to říkat já, proslulý a temný profesor lektvarů. Muhahaha. Jo…a taky by mě zajímalo, proč se jí tak hezky obepíná košile na hrudníku, no sakra. Ona začíná dospívat. No, to mi ještě scházelo. Co mě to potkalo, Salazare? Za co?


∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞


Ona to dělá schválně. Ona to prostě dělá schválně. No nic, Brumbál řekl, že jí musím naučit nitrobranu. Dobře, snažil jsem se. Ale co udělala? Za pravé si vzala uplé třičko a za druhé mi vlezla do hlavy a viděla, co udělala ta její arogantní náhražka otce. To přehnala. I když pak vypadala, že jí to bylo líto, stejně jsem jí nelítostně vyhodil. Tak, jsem přeci temný mistr lektvarů. A tak se mi, temní mistři chováme…


∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞


Tak jsem potkala toho slizáka Malfoye. Je to jasný. Chce dostat smrtijedy do Bradavic rozplývavou skříní, ale nějak mu to nejde. Chudák ten ptáček, co ho do ní dává, už zase umřel. Vrah jeden! Mimochodem, neříkejte to Brumbálovi, ať je sranda. Schválně, kdy se to dozví.


∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞


Brumbál mi řekl, že četl jeden příběh. Prý je popsán v sedmi knihách a velmi se podobá mému osudu, akorát že tam prý je hlavní postava jistý Harry Potter. No, chápete to? Co to je? On by určitě nezvládl to, co já. A ještě by nezvládl každou hodinu lektvarů štvát Snapea tím, že si vezme výstřih nebo uplé tričko. Jsem to já ale šikulka. Nevím, co to Brumbála zase popadlo. Asi se předávkoval cukrem.


∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

Vypadá úplně jako její matka. Asi začnu šílet. Zajímalo by mě, proč dělají ty školní košile tak uplé. To prostě není zdravé. A je tak chytrá. Ne, není. Ale je, Seve, přiznej si to. Jsi v háji. Dokonale. Zamiloval ses do dcery té, do které si byl zamilovaný. Hloupý Severus, hloupý.

Ještě štěstí, že jí celý příští rok neuvidím. Budu dělat ředitele Bradavic, budu koukat na to, jak ty dvě bestie ničí mojí školu a taky na to, jak Voldy šílí z toho, že mu Hariet ničí jeho viteálky. Já jí řekl křestním jménem? Jde to se mnou z kopce…

Asi jí budu muset ukázat, že mám stejného patrona jako ona. Nejlépe v noci, v lese…

Jo a taky se nechám od Voldyho zabít. Typický.


∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞


Jasně, takže najdu tři viteály, zníčím je, půjdu s Voldym na pokec, pak se nechám zabít, pak oživnu a nechám Nevilla zabít Naginiho, taky dám pusu Georgovy a nakonec zabiju Voldyho, aby už konečně dal pokoj. (Všimla jsem si, že v tom souvětí je hodněkrát použito slovo zabít. Jsem to já ale krvelačná mrcha). To je v pohodě, to zvládnu a všechno bude fajn. A teď se jdu znovu podívat na Snapeovy vzpomínky. Něco mi říká, že si mě spletl s mojí mamku. No není to vtipný?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 * b a r l l o w * b a r l l o w | Web | 5. prosince 2011 v 15:15 | Reagovat

Páni, hodně dobré a taky nezvyklé z pohledu tolika vypravěčů. Tedy, pokud jsem to správně pochopila. :D

2 Rapidez Rapidez | 22. března 2012 v 20:02 | Reagovat

:D Tak to bylo hodně střelený.

3 *JESS* *JESS* | Web | 25. května 2012 v 21:30 | Reagovat

supéér, jen tak dál :-)

4 curien curien | Web | 26. listopadu 2012 v 16:21 | Reagovat

Hezký, jen škoda ich formy. Já vím většinou se píše, že lépe zprostředkuje pocity, ale já už jsem asi taková =D, moc bych ocenila kdybys napsala taky něco jiného než Harry Potter.

5 tea tea | 14. června 2013 v 14:24 | Reagovat

Pěkný.. i když nechápu co tě na tom napadlo a osvítilo když jsi použila hodně věcí z Harryho Pottera?

6 Scorpio Scorpio | Web | 4. ledna 2014 v 20:08 | Reagovat

Ahoj,
byl/a jsi přidána na seznam neoficiálních autorů fanfiction na adrese http://archivpovidek.blog.cz/1208/seznam-hp-ff-2
S pozdravem
Scorpio za tým B.U.N.C.R.u
*B.U.N.C.R. (Bookcase of Unofficial Creators) je vlastně amaterský blog tří adminek, které se snaží dát dohromady co největší počet blogařů/pisálků. Pokud máš nějaký tip, byli bychom rádi za tvou pomoc.

7 Laďka Laďka | Web | 24. června 2015 v 12:53 | Reagovat

Krásná může být každá z nás díky přírodní kosmetice Oriflame. Registruj se zdarma na tomto webu http://cz.oriflame.com/business-opportunity/become-consultant?potentialSponsor=442530 a využij skvělé příležitosti. Oriflame za výhodnější ceny, dárky za první objednávku... Doporučuji všem.

8 WaclawD WaclawD | E-mail | 18. ledna 2017 v 8:46 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na nika007.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

9 TomkoT TomkoT | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 13:34 | Reagovat

Máte spoustu zajímavých článků

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama